Chcesz skorzystać z dofinansowania do in vitro,
ale nie wiesz jak rozpocząć przygotowania?
Nasza Klinika wykazuje do 80% skuteczności już przy pierwszej próbie, w wybranych programach miejskich.
Dla programu 2+1 skuteczność naszej Kliniki wynosi 95%.
Nie poddajemy się tak łatwo! W Gyncentrum albo zajdziesz w ciążę, albo gwarantujemy 100% zwrot środków.
Zacznijmy od kontaktu z naszą infolinią, gdzie zostanie Ci przydzielony Opiekun Pacjenta. To dedykowana osoba, która będzie koordynować Twój cały proces diagnostyki i leczenia. Twój Opiekun Pacjenta pomoże umówić Cię na pierwszą konsultację z lekarzem, przypomni o koniecznych badaniach, oraz wesprze w trakcie kolejnych etapów prowadzących do upragnionej ciąży.
Na pierwszą wizytę niepłodnościową zalecamy, abyście przyszli razem, ponieważ problem dotyczy obojga partnerów. Spotkanie zacznie się od rozmowy o Waszym zdrowiu i stylu życia. U pacjentki zostanie również wykonanane badanie USG.
Na podstawie zebranych informacji lekarz oceni stan Waszego zdrowia, przedstawi możliwości diagnostyczne i omówi dostępne metody leczenia. Jeśli potrzebne są dodatkowe badania, zostaną one zlecone. Diagnostyka jest dostosowana do indywidualnych potrzeb, ale warto mieć ze sobą dotychczasowo wykonane badania i ewentualną historię dotychczasowego leczenia.
Po uzyskaniu niezbędnych informacji lekarz przedstawi wstępny plan leczenia, dopasowany do Waszych indywidualnych potrzeb. Zdajemy sobie sprawę, że pierwsza wizyta może być emocjonalnie trudna, dlatego warto jest zadawać pytania, i dopytywać o wszystkie informacje wybranego lekarza.
Tak. Problem niepłodności dotyczy bowiem obu partnerów. Dlatego tak ważnym jest, aby na pierwszej wizycie lekarz miał okazję porozmawiać z każdym z Was. Poza aspektem diagnostycznym, istotne jest całe spektrum zagadnień psychologicznych związanych z niepłodnością. Bezskuteczne starania o dziecko wiążą się z dużym stresem i poczuciem niespełnienia. W związku z czym istotne jest wsparcie partnera, nawet podczas tej pierwszej wizyty. Zalecenia medyczne usłyszane bezpośrednio od lekarza zostaną potraktowane przez mężczyznę z większą powagą. Pozwolą mu również lepiej zrozumieć problem i zaangażować się właściwie w jego rozwiązanie.
Nie ma jednego, uniwersalnego zestawu badań, które należy wykonać przed pierwszą wizytą, ponieważ wszystko zależy od indywidualnego stanu zdrowia naszych pacjentów.
W naszych klinikach jest możliwość wykonania wszystkich niezbędnych badań, więc nie musicie się nimi martwić przed wizytą. Warto natomiast mieć ze sobą swoją dotychczasową historię leczenia, historię przebytych operacji oraz wszystkie niezbędne dokumenty medyczne, które mogłyby pomóc przy ocenie Waszego stanu zdrowia.
Dalsze kroki będą już zależeć od wywiadu medycznego oraz wyników przeprowadzonych badań, zarówno tych, które przynieśliście na wizytę, jak i tych zleconych przez naszego specjalistę. Na ich podstawie lekarz podejmie decyzje, co do sposobów dalszego leczenia. Może zaproponować działania, które pomogą Wam w naturalnym poczęciu dziecka, np. zmianę diety i trybu życia czy leczenie hormonalne albo wyjść z propozycją zastosowania metod wspomaganego rozrodu. Warto pamiętać, że diagnostyka i leczenie niepłodności nigdy nie kończą się na jednej wizycie w klinice. Jest to proces wieloetapowy, często wymagający konsultacji z kilkoma specjalistami: ginekologiem, endokrynologiem, urologiem, psychologiem czy seksuologiem.
Tylko teraz umów się na bezpłatną konsultację
z lekarzem!
Nie zwlekaj! Liczba miejsc ograniczona.
Niebawem się z Tobą skontaktujemy w celu umówienia dogodnego terminu wizyty.