Ginekologia Article · 18 stycznia 2018

Młoda mamo, znajdź 5 minut i przeczytaj!

Zostałaś mamą. Twoje życie zmieniło się o 180 stopni. Organizacja dnia codziennego, kolki, ząbkowanie, nocne pobudki, płacz bez wyraźnej przyczyny. Patrząc na zdjęcia celebrytek, które wróciły do formy i wyglądu sprzed ciąży w zaledwie kilka tygodni, zastanawiasz się – jak to jest możliwe?!

Młoda mamo, znajdź 5 minut i przeczytaj!

Zostałaś mamą. Twoje życie zmieniło się o 180 stopni. Przez pierwsze miesiące cały swój czas poświęcałaś dziecku. Organizacja dnia codziennego, kolki, ząbkowanie, nocne pobudki, płacz bez wyraźnej przyczyny. Patrząc na piękne zdjęcia celebrytek, które wróciły do formy i wyglądu sprzed ciąży w zaledwie kilka tygodni, zastanawiasz się – jak to jest możliwe?! Urodziłaś przecież kilka miesięcy temu, a wciąż nie jesteś w stanie spojrzeć z zadowoleniem w lustro. 

 

Ciąża, poród i pierwsze miesiące macierzyństwa to trudny czas dla kobiety. W czasie ciąży  nasze ciało przechodzi ogromną przemianę. Mówią – po porodzie wszystko wróci do normy. Często jednak nie wraca. Wręcz przeciwnie, pojawiają się kolejne problemy. Nadprogramowe kilogramy, cellulit, blizny i rozstępy, worki pod oczami, szara, zmęczona cera, a także nietrzymanie moczu i rozluźnienie tkanek krocza – to problemy, z którymi musi zmierzyć się niejedna młoda mama.

 

Jesteś matką, ale pamiętaj o tym, że jesteś też kobietą! Pora, abyś zrobiła coś dla siebie! Znajdź więc chwilę wolnego czasu i dowiedz się, jak zadbać o swoje zdrowie intymne i wygląd po porodzie.

 

Piękno i zdrowie intymne pod kontrolą

 

Ciąża i poród to spore wyzwanie dla całego organizmu kobiety. Podczas porodu siłami natury szczególnie jednak narażone na uszkodzenia i długotrwałe zmiany są okolice intymne. Do tego burza hormonalna w całym okresie ciąży i połogu, powoduje osłabienie mięśni dna miednicy oraz rozluźnienie tkanek krocza. Na szczęście u większości kobiet wszystko wraca do normy po około 6 tygodniach tzw. połogu. Jest to czas, w którym macica obkurcza się, a pochwa wraca do rozmiaru sprzed porodu. Goją się także rany po ewentualnym pęknięciu lub nacięciu krocza i stabilizują hormony.

 

Jednak nie u wszystkich świeżo upieczonych mam wszystko wraca do normy. Zmiany w anatomii, jakie zaszły podczas porodu, są czasem na tyle poważne, że uniemożliwiają przywrócenie prawidłowego napięcia mięśni dna miednicy oraz pierwotnej struktury pochwy. Tym samym czynią ją mniej elastyczną. Konsekwencją jest poszerzenie wejścia do pochwy, czyli tzw. zespół rozluźnienia pochwy. Dodatkowymi dolegliwościami, które mogą towarzyszyć młodej mamie są nietrzymanie moczu, świąd i pieczenie okolic intymnych, a także brak satysfakcji seksualnej.

 

Co zatem robić, kiedy czas połogu dawno minął, a dolegliwości pozostały?

 

Ćwicz mięśnie Kegla! Dobrze wyćwiczone mięśnie dna miednicy ułatwiają nie tylko poród, ale i pomagają w szybkim powrocie pochwy do stanu sprzed ciąży. Mocne mięśnie Kegla to także silniejsze doznania seksualne dla obojga partnerów. Jeśli jednak systematyczne ćwiczenie mięśni dna miednicy nie przynosi pożądanych efektów warto zastanowić się nad zabiegami, które oferuje współczesna ginekologia plastyczna.

 

Rewitalizacja pochwy przy użyciu lasera MonaLisa Touch to najmniej inwazyjny i kompleksowo działający zabieg. Już jeden zabieg przywraca elastyczność i odpowiednie nawilżenie pochwy, a okolice intymne zostają wyraźnie zregenerowane. Dzięki temu ustępują dolegliwości takie jak świąd, pieczenie i dyskomfort podczas stosunku. Podczas zabiegu dochodzi także do obkurczenia oraz wzmocnienia ścianek pochwy, co ma szczególne znaczenie w przypadku rozluźnienia pochwy oraz problemu nietrzymania moczu.   Zabieg trwa 5-10 minut i nie wymaga znieczulenia. W uzasadnionych przypadkach zaleca się wykonanie serii 2-3 zabiegów.

 

Zadbaj o swój wygląd, odzyskaj pewność siebie

 

Nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, cellulit, rozstępy i blizna po cesarskim cięciu przypominają Ci wciąż o ciąży i porodzie? Spoglądasz w lustro i trudno Ci dostrzec w nim dawną siebie? Cienie pod oczami, szara cera i niedoskonałości sprawiają, że wyglądasz o 10 lat starzej? To konsekwencja zmian hormonalnych, braku snu i zmęczenia. Jak w takiej sytuacji odzyskać dawną formę i pewność siebie? Na szczęście większość zmian jest odwracalna, a z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

 

Oto 3 zabiegi, które powinna wykonać każda młoda mama.

 

1. Endermologia – wyszczupla, modeluje, redukuje cellulit

Endermologia to masaż połączony z podciśnieniem. Zastanawiasz się, jak wygląda taki masaż? Zakładasz specjalny kombinezon, kładziesz się na wygodnym łóżku i przez kolejne 40 minut relaksujesz się. Tak dobrze przeczytałaś! Pewnie już zapomniałaś, co to znaczy „relaks”. W tym czasie, specjalne urządzenie, rozmasowuje Twoje ciało kawałek po kawałku mobilizując organizm i wspomagając naturalne procesy w nim zachodzące. Jaki efektów możesz się spodziewać?

 

 • redukcji tkanki tłuszczowej,
 • wyszczuplenia sylwetki,
 • redukcji cellulitu,
 • wyraźnie wygładzonej i napiętej skóry,
 • poprawy krążenia,
 • ograniczenia retencji wody,
 • rozluźnienia mięśni,
 • eliminacji toksyn.

 

Dla osiągnięcia zadowalających efektów zwykle potrzebnych jest 10-15 zabiegów, wykonywanych średnio 2-3 razy w tygodniu.

 

2. Laserowe usuwanie blizn i roztępów

Laseroterapia frakcyjna to obecnie najskuteczniejsza metoda redukcji blizn i rozstępów. Mikrowiązki lasera docierają do głębokich warstw skóry, powodując kontrolowane uszkodzenia naskórka i skóry właściwej. Powstałe w ten sposób mikrouszkodzenia uruchamiają proces dogłębnej przebudowy i regeneracji tkanek oraz stymulują organizm do produkcji nowego kolagenu i elastyny. W ten sposób w miejscu uszkodzonej tkanki powstaje nowa, zdrowa skóra. Efekt? Widoczna redukcja blizn i rozstępów. Twoja skóra stanie się gładsza i jędrniejsza, a jej koloryt wyrównany.

 

3. GENEO – zdrowa i pełna blasku cera

Już po jednym, 30-minutowym zabiegu Twoja skóra będzie wygładzona, nawilżona i rozświetlona. Nieprawdopodobne, prawda? W czym zatem tkwi sekret działania Geneo? Po pierwsze złuszcza, po drugie dotlenia, po trzecie rewitalizuje. Jest to efekt działania unikalnej technologii wykorzystującej tzw. efekt Bohra. Ponadto, podczas zabiegu, do skóry dostarczane są składniki aktywne zawarte w specjalnym koktajlu odżywczym. Masz do wyboru dwie opcje:

 

Serum NeoBright®, które:

 • maksymalnie dotleni i nawilży Twoją skórę,
 • zredukuje przebarwienia,
 • wyrówna koloryt cery,
 • poprawi gęstość i napięcie skóry
 • Twoja twarz zyska zdrowy i promienny wygląd.

 

 Serum NeoRevive®, które:

 • odmłodzi Twoją skórę,
 • poprawia nawilżenie, gęstość i napięcie skóry,
 • zredukuje zmarszczki,
 • nawodni i odżywi skórę,
 • Twoja twarz zyska młodzieńczy, promienny wygląd,

 

Po nałożeniu odpowiedniego koktajlu, kosmetolog wykona przyjemny masaż głowicą wyposażoną w jednorazową kapsułkę Capsugen. W wyniku połączenia kapsułki ze składnikami aktywnymi zawartymi w serum, powstaje niezliczona ilość mikropęcherzyków o wysokim stężeniu CO2. Pękające pęcherzyki uruchamiają naturalną reakcję organizmu, polegającą na dostarczeniu do skóry krwi bogatej w tlen. W ten sposób pobudzone zostają mechanizmy samoodnowy i regeneracji komórek skóry. Po tak przeprowadzonym masażu Twoja twarz będzie wyglądała zdrowo i promiennie.

 

W pakiecie taniej

Myślisz sobie – takie zabiegi muszą kosztować fortunę. Nie muszą! Specjaliści kliniki Gyncentrum Ginekologia Plastyczna opracowali program „Młoda Mama”, który ma na celu:

 

 • przywrócenie funkcjonalności i estetyki narządów płciowych kobiety sprzed porodu
 • poprawę życia seksualnego młodych matek
 • poprawę kondycji skóry oraz redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej.

 

W ramach programu „Młoda mama” możesz skorzystać ze wszystkich wyżej opisanych zabiegów w ramach korzystnego pakietu. W ten sposób oszczędzasz aż 2 700 zł! Szczegóły programu „Młoda Mama” na http://www.estetyka-intymna.pl/zabiegi/pakiety/mloda-mama.html.

Obserwuj nas
Tematyka
Ginekologia

Zainteresował Cię któryś z zabiegów?
Już dziś umów się na konsultację!