Od 6 miesięcy lub dłużej starasz się o dziecko?
Umów się na konsultację ze specjalistą
i rozpocznij skuteczne leczenie.
Od 6 miesięcy lub dłużej starasz się o dziecko?
Umów się na konsultację ze specjalistą
i rozpocznij skuteczne leczenie.
W klinice Gyncentrum od ponad 20 lat specjalizujemy się w kompleksowej diagnostyce i leczeniu niepłodności
Klinika Gyncentrum w Bielsku-Białej oferuje kompleksową diagnostykę i leczenie niepłodności w ramach jednego ośrodka. Im szybciej zdecydujecie się na diagnostykę oraz leczenie, tym większe szanse na poczęcie naturalne lub procedurę rozrodu wspomaganego zakończonego sukcesem.
Pierwszą wizytę niepłodnościową umówicie w Klinice Gyncentrum Bielsko-Biała. Jeśli to dla Was wygodniejsze, pierwszą wizytę możecie umówić również online. Zapraszamy!
Umów bezpłatną wizytę
Klinika Gyncentrum Bielsko-Biała
ul. Komorowicka 140
Dlaczego warto nam zaufać?
Wybór kliniki to kluczowy etap w procesie leczenia niepłodności. Warto postawić na ośrodek z wieloletnim doświadczeniem, współpracujący z doświadczonymi specjalistami medycyny rozrodu, posiadający kompleksową ofertę oraz zaplecze badawcze i technologiczne, umożliwiające przeprowadzenie pełnej diagnostyki i leczenia z zastosowaniem najnowocześniejszych metod w ramach jednego ośrodka.
W Gyncentrum Bielsko-Biała przeprowadzamy pełną diagnostykę niepłodności. Ponadto wdrażamy i wykorzystujemy najnowocześniejsze techniki wspomaganego rozrodu oraz technologie zwiększające skuteczność in vitro, m.in. IMSI, MACS, MiOXSYS czy ENDObiome. Diagnozujemy i leczymy niepłodność, korzystając z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technik dostępnych na rynku. Jako jedna z pierwszych klinik leczenia niepłodności w Polsce wprowadziliśmy diagnostykę preimplantacyjną PGT, która pozwala zidentyfikować i wyeliminować ryzyko przeniesienia chorób genetycznych z rodziców na dziecko.
Specjaliści z dziedziny endokrynologii, ginekologii i położnictwa, a także urologii i embriologii łączą siły, aby zdiagnozować przyczynę problemów zajścia w ciążę, a następnie wdrożyć leczenie, które zbliży Was do upragnionej ciąży. W Gyncentrum spełniamy marzenia o dziecku!
Co gwarantujemy naszym pacjentom?
Zespół z ponad 20-letnim doświadczeniem w leczeniu niepłodności oraz wypracowane przez lata autorskie procedury i algorytmy postępowania.
Dostęp do nowatorskich metod diagnostycznych
i technik wspomaganego rozrodu. Pełna diagnostyka i zaawansowane leczenie niepłodności w ramach jednego ośrodka.
Dedykowany zespół specjalistów – jeden opiekun pacjenta oraz jeden lekarz prowadzący przez cały proces diagnostyki i leczenia.
Autorski program in vitro z gwarancją skuteczności. W ramach pakietu Gyncentrum zapewnia leczenie zakończone ciążą lub zwrot 100% kosztów.
Dostęp do programów in vitro z dofinansowaniem. Preferencyjny system płatności ratalnej za leczenie dla Pacjentów Gyncentrum.
Dostęp do zaawansowanej diagnostyki oraz leczenia w 8 miastach w Polsce. Szybki i wygodny kontakt online z lekarzem prowadzącym z dowolnego miejsca.
Własne laboratoria, w których przeprowadzane są zaawansowane badania cytogenetyczne, immunologiczne oraz genetyczne.
Gwarancja bezpieczeństwa i pewność pochodzenia komórek rozrodczych oraz ich szybka dostępność w programach in vitro.
Diagnostyka niepłodności oraz zabiegi operacyjne. Laparoskopia diagnostyczna i zabiegowa, leczenie endometriozy nożem plazmowym.
Poznaj Wiktorię i Tomka
Wiktoria i Tomek są szczęśliwymi rodzicami. Ich droga do rodzicielstwa nie była jednak prosta. Diagnostyka wykazała, że zmagają się problemem niepłodności. Gdy dowiedzieli się, że naturalne poczęcie dziecka w ich przypadku nie będzie możliwe, rozpoczęli starania o dziecko z pomocą kliniki leczenia niepłodności. Ich pierwszy transfer zakończył się niepowodzeniem. Z powodu niedostatecznej jakości obsługi postanowili zmienić klinikę i takim oto sposobem trafili do Gyncentrum. Dalsza diagnostyka i leczenie sprawiło, że już po kilku miesiącach Wiktoria i Tomek dowiedzieli się, że wkrótce zostaną rodzicami Teo, który dziś jest ich całym światem.
Pierwsza wizyta online
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów, dajemy możliwość skorzystania z pierwszej wizyty niepłodnościowej online. Takie rozwiązanie to oszczędność czasu, który musielibyście poświęcić na dojazd do kliniki, a także mniejszy stres związany z wizytą, którą możecie odbyć w zaciszu domowym.
Jeśli decydujecie się właśnie na wizytę online, odpowiednio wcześniej otrzymujecie od nas specjalny formularz, w którym odpowiadacie na pytania dotyczące Waszego stanu zdrowia oraz historii Waszych starań o dziecko lub też dotychczasowego leczenia w tym zakresie. Do wywiadu dołączacie również wyniki badań, jeśli już takie posiadacie. Lekarz specjalista przed rozpoczęciem wizyty zapoznaje się z Waszym wywiadem medycznym oraz wynikami badań.
Podczas pierwej wizyty online lekarz ocenia stan Waszego zdrowia oraz ustala z Wami dokładny plan diagnostyki i leczenia niepłodności, który doprowadzi Was do upragnionej ciąży. Jest to również idealna okazja do zadawania lekarzowi nurtujących Was pytań. Wiemy, z jakimi emocjami wiąże się pierwsza wizyta, dlatego nie musicie skupiać się na zapisywaniu istotnych informacji. Plan leczenia oraz wszelkie zalecenia otrzymacie po wizycie drogą e-mailową, a asystent skontaktuje się z Wami w celu umówienia dogodnych terminów dalszych wizyt i badań.
W gabinecie
O co lekarz może zapytać podczas pierwszej wizyty? To pewnie najczęściej nurtuje pary zastanawiające się nad skorzystaniem z usług kliniki leczenia niepłodności.
Musicie pamiętać, że szczegółowy wywiad medyczny na pierwszej wizycie niepłodnościowej to podstawa. Umożliwia lekarzowi wstępne rozpoznanie ewentualnych przyczyn niepowodzeń w staraniach o dziecko oraz ukierunkowanie diagnostyki. W trakcie spotkania lekarz zapyta m.in. o datę ostatniej miesiączki, regularność i długość cykli, przebieg dotychczasowego leczenia.
Dodatkowe pytania zadawane podczas pierwszej wizyty niepłodnościowej zależą od sytuacji klinicznej pacjentów. Jeżeli są kwestie, które Cię nurtują i chcesz o nich powiedzieć, nie krępuj się. Każda informacja może być cenną wskazówką.
Podczas wizyty możecie spodziewać się następujących pytań:
Tak. Problem niepłodności dotyczy bowiem obu partnerów. Dlatego tak ważnym jest, aby na pierwszej wizycie lekarz miał okazję porozmawiać z każdym z Was. Poza aspektem diagnostycznym, istotne jest całe spektrum zagadnień psychologicznych związanych z niepłodnością. Bezskuteczne starania o dziecko wiążą się z dużym stresem i poczuciem niespełnienia. W związku z czym istotne jest wsparcie partnera, nawet podczas tej pierwszej wizyty. Zalecenia medyczne usłyszane bezpośrednio od lekarza zostaną potraktowane przez mężczyznę z większą powagą. Pozwolą mu również lepiej zrozumieć problem i zaangażować się właściwie w jego rozwiązanie.
Nie ma jednego, uniwersalnego zestawu badań, które należy wykonać przed pierwszą wizytą. Zawsze zależy to od konkretnego przypadku. Aby pierwsza wizyta była bardziej merytoryczna zaleca się, aby kobieta wykonała podstawowe badania laboratoryjne tj.: morfologia krwi, badania hormonalne TSH, AMH oraz prolaktynę.
Partner z kolei powinien na pierwszą wizytę dostarczyć wyniki podstawowego badania nasienia, które dotyczą ruchliwości plemników oraz parametrów fizyko-chemicznych. Dodatkowo warto zbadać morfologię i żywotności plemników oraz obecność przeciwciał przeciwplemnikowych i aktywnych leukocytów.
Pomocne będą także opisy uprzednich badań, podjętych prób leczenia i operacji każdego z partnerów. Są one nieocenionym źródłem wiedzy dla lekarza. Dostarczając lekarzowi taki zestaw informacji wizyta będzie bardziej wartościowa.
Dalsze kroki będą już zależeć od wywiadu medycznego oraz wyników przeprowadzonych badań, zarówno tych, które przynieśliście na wizytę, jak i tych zleconych przez naszego specjalistę. Na ich podstawie lekarz podejmie decyzje, co do sposobów dalszego leczenia. Może zaproponować działania, które pomogą Wam w naturalnym poczęciu dziecka, np. zmianę diety i trybu życia czy leczenie hormonalne albo wyjść z propozycją zastosowania metod wspomaganego rozrodu. Warto pamiętać, że diagnostyka i leczenie niepłodności nigdy nie kończą się na jednej wizycie w klinice. Jest to proces wieloetapowy, często wymagający konsultacji z kilkoma specjalistami: ginekologiem, endokrynologiem, urologiem, psychologiem czy seksuologiem.
Nie zwlekaj!
Umów termin wizyty ze specjalistą Gyncentrum
Czas ma decydujące znaczenie! Im szybciej zdiagnozowana zostanie przyczyna problemów z zajściem w ciążę, tym większe są szanse na skuteczne leczenie.
Zosia
„Jesteśmy bardzo wdzięczni klinice, wszystkim lekarzom , w szczególności doktorowi Mercikowi, doktor Piekarz, doktorowi Sydorowi oraz doktor Rozmus-Warcholińskiej za nasz CUD. Zosia urodziła się 2 maja 2022 r. Nawet nie liczyliśmy, że to się uda. 11 lat leczenia w innych miejscach, w dodatku ja wiekowa – 41 lat, ale dzięki determinacji Państwa lekarzy niemożliwe stało się możliwym.
Serdecznie DZIĘKUJEMY ❤”
Danusia & Michał
Hania
„Powiedzenie „Kto może mieć cierpliwość, może mieć, co zechce” u nas się sprawdziło. Przeszliśmy długą drogę, aby zobaczyć wysoki wynik Beta HCG. Jeździliśmy, szukaliśmy lekarza, który znajdzie przyczynę niepowodzeń w staraniu się o dziecko. Trafialiśmy na różnych. Lecz gdy nie widzieliśmy postępu, rezygnowaliśmy. W końcu zapadła decyzja, że podejmujemy próbę leczenia w Klinice Leczenia Niepłodności Gyncentrum. Od początku byliśmy pod opieką doktor Alicji Gajewskiej-Kucharek. To ona nas mobilizowała i nie pozwoliła, byśmy się poddali. Nigdy nie przestawała w nas wierzyć i wspierać w dążeniu do celu. Dzięki niej i później dzięki prowadzeniu ciąży przez doktora Dawida Kubata mamy to malutkie szczęście o imieniu Hania”.
Monika & Damian
Ignaś
Karolina & Łukasz
Specjaliści Gyncentrum, którzy spełniają marzenie o dziecku
„Dla mnie ta praca to spełnienie tego, czego w życiu oczekiwałam, czyli pomoc ludziom i dawanie życia. Także to jest moja pasja i to tak naprawdę” – dr hab. n. med. Anna Bednarska Czerwińska, Dyrektor Medyczny Gyncentrum.
„Największą radość w tej pracy sprawia mi ten moment, kiedy przychodzi do mnie para z małym dzieckiem, z podziękowaniami. Także to jest chyba najpiękniejszy moment w tej pracy” – dr n. med. Dariusz Mercik
„Praca embriologa to są takie czynności, które pomagają ludziom cieszyć się za te dziewięć miesięcy po naszych staraniach obecnością potomstwa na świecie. I to jest super!” – dr n. biol. Wojciech Sierka
Fragment programu „In vitro. Nauka czy cud?”
„In vitro. Nauka czy cud?” to cykl dokumentalny, który w rzetelny sposób przedstawia, na czym polega procedura in vitro. Bohaterami programu są pary, które mimo przeciwności losu, podejmują walkę o marzenia – o to, aby zostać rodzicami. Pomagają im w tym lekarze z Kliniki Gyncentrum, a wspiera ich prowadząca program – Małgorzata Rozenek-Majdan.
Każda z par ma swoją odrębną historię, którą możecie śledzić na kanałach TVN, TVN Style, Discovery Life oraz w Player.pl. Zobaczcie, jak na co dzień pracują specjaliści Gyncentrum i z jakich nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia niepłodności korzystają, aby przybliżyć pary bezskutecznie starające się o dziecko do spełnienia ich marzenia.
Zachęcamy do oglądania!
Więcej o programieZakres pracy naszej kliniki jest bardzo szeroki i nie ogranicza się jedynie do przeprowadzania zabiegów in vitro. Para, która trafia pod opiekę Gyncentrum zostaje objęta diagnostyką, a w przypadku zaistnienia takiej konieczności także leczeniem. Zanim lekarz zaproponuje zapłodnienie pozaustrojowe zawsze sięga po wszystkie możliwe rozwiązania. W zależności od sytuacji może zaproponować monitoring cyklu, leczenie hormonalne, zmianę dotychczasowego trybu życia albo rozmowę z psychologiem. Czasem konieczne są bardziej inwazyjne rozwiązania, np. operacja chirurgiczna. Dopiero gdy zastosowane metody leczenia nie przynoszą rezultatu, pada propozycja podejścia do in vitro.
Inseminacja to najprostsza i jednocześnie najmniej obciążająca metoda wspomaganego rozrodu. Polega na podaniu specjalnie przygotowanego nasienia wcześniej pobranego od mężczyzny bezpośrednio do jamy macicy. Starannie wyselekcjonowane z ejakulatu i odpowiednio przygotowane zdrowe plemniki podaje się za pomocą cieniutkiego cewnika, Pozwala ominąć barierę śluzu szyjkowego i obecnych w nim przeciwciał, bakterii oraz grzybów. Zabieg inseminacji może odbywać się zarówno na cyklu naturalnym, jak i stymulowanym hormonalnie.
WięcejZapłodnienie pozaustrojowe to metoda polegająca na zapłodnieniu komórek jajowych w warunkach laboratoryjnych, poza organizmem kobiety oraz przeniesieniu powstałego zarodka do jamy macicy. Procedura zapłodnienia in vitro jest procesem wieloetapowym, w którego skład wchodzą: stymulacja hormonalna, pobieranie komórek jajowych i nasienia oraz transfer zarodków do jamy macicy.
Istnieje kilka metod zapłodnienia in vitro:
Preimplantacyjne testy genetyczne
Preimplantacyjne testy genetyczne (PGT) oceniają zarodka pod kątem występujących u niego zaburzeń genetycznych. Materiał do badania stanowią komórki pobrane z zarodków powstałych podczas procedury in vitro. Zarodki badane są jeszcze zanim trafią do macicy. Celem diagnostyki preimplantacyjnej jest wybór zarodka nieobciążonego wadą genetyczną, po to by procedura zapłodnienia pozaustrojowego miała jak największe szanse zakończyć się sukcesem, a kobieta urodzić zdrowe dziecko. Istnieje kilka rodzajów genetycznych testów preimplantacyjnych, a każdy z nich diagnozuje nieco inne zaburzenia. Dzięki nim jesteśmy w stanie zdiagnozować m.in. zespół Downa, zespół Edwardsa, zespół Patau, zespół Turnera, zespół Klinefeltera, stwardnienie guzowate, SMA, dystrofię mięśniową Duchenne’a czy mukowiscydozę.
Więcej o badaniachProgramy in vitro
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów i na bazie doświadczenia naszych specjalistów opracowaliśmy kompleksowe programy leczenia niepłodności metodą in vitro. Każdy program określa działania skierowane na konkretną przyczynę niepłodności i odpowiedni sposób leczenia. Programy dają także możliwość oszacowania całkowitego kosztu leczenia oraz doboru skutecznej metody terapii dostosowanej do potrzeb i możliwości pacjenta.
Oferowane przez nas programy to m.in. In Vitro bez ryzyka finansowego, In vitro z komórką jajową Dawczyni, 2+1 czy Dla kobiet z obniżoną rezerwą jajnikową. Ponadto, jesteśmy realizatorem miejskich programów in vitro dofinansowujących parom procedury zapłodnienia pozaustrojowego.
Więcej o programachProgram In Vitro bez ryzyka finansowego
In vitro z komórką jajową Dawczyni
Miejskie programy in vitro
Tylko teraz umów się do Gyncentrum Bielsko-Biała na bezpłatną konsultację
z lekarzem!
Nie zwlekaj! Liczba miejsc ograniczona.
Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin wizyty.