· 17 grudnia 2021

Pakiet dla par: 2 badania płodności w cenie 1

Od dłuższego czasu bezskutecznie staracie się o dziecko? Być może dopiero rozpoczęliście starania? A może decyzję o powiększeniu rodziny odkładacie na później? Bez względu na to, na którym etapie właśnie jesteście, warto wykonać testy płodności, aby świadomie zaplanować ciążę i spełnić marzenie o dziecku.

Od dłuższego czasu bezskutecznie staracie się o dziecko? Być może dopiero rozpoczęliście starania? A może decyzję o powiększeniu rodziny odkładacie na później? Bez względu na to, na którym etapie właśnie jesteście, warto wykonać testy płodności, aby świadomie zaplanować ciążę i spełnić marzenie o dziecku.

 

Ocena płodności jest bardzo ważnym elementem planowania rodziny. To tak naprawdę pierwszy krok do spełniania marzeń o dziecku! W przypadku mężczyzn podstawowym badaniem oceniającym płodność jest badanie nasienia, w przypadku kobiet ocenia się natomiast stężenie poziomu AMH.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom przyszłych rodziców, przygotowaliśmy specjalną ofertę dla par: DWA BADANIA PŁODNOŚCI W CENIE JEDNEGO! Jeśli mężczyzna podda się kompleksowemu badaniu nasienia, jego partnerka wykona badanie AMH bezpłatnie. Koszt pakietu to 240 zł *. Partnerzy nie muszą wykonywać badania jednocześnie. Każde z nich może zgłosić się na nie w innym terminie.

 

Kompleksowe badanie nasienia – co obejmuje?

Badanie nasienia (seminogram) jest badaniem bezbolesnym, trwa ok. 15 minut i może dostarczyć wielu cennych informacji na temat płodności mężczyzny. W klinice Gyncentrum badanie nasienia wspomagane jest komputerowo przy użyciu metody CASA (ang. Computer Assisted Semen Analysis) i systemu komputerowemu SCA (ang. Sperm Class Analyzer). Zarejestrowany kamerą wideo obraz mikroskopowy jest poddawany dokładnej analizie cyfrowej, co pozwala ograniczyć ryzyko pomyłki diagnostycznej do minimum. Nasienie może być badane pod kątem wielu parametrów.

 

Kompleksowe badanie nasienia:

– całkowita liczba plemników w ejakulacie
– koncentracja plemników (liczba plemników przypadająca na 1 ml nasienia)
– ruchliwość plemników
– objętość nasienia
– upłynnienie ejakulatu
– barwa ejakulatu
– odczyn pH nasienia
– lepkość ejakulatu
– stopień aglutynacji i agregacji spermy
– morfologia plemników
– żywotność plemników – ocenianą za pomocą testu eozynowego
– liczba aktywnych leukocytów – ocenianą za pomocą testu POX
– obecność przeciwciał przeciwplemnikowych klasy IgG na powierzchni plemnika – oceniana przy pomocy MAR- test- IgG

Jak wygląda badanie nasienia i jak się do niego przygotować?

 

Po przybyciu do kliniki pacjent otrzymuje sterylny pojemnik na nasienie kieruje się do specjalnie przygotowanego, komfortowego pokoju, w którym poprzez masturbację oddaje nasienie do pojemnika. Aby wynik seminogramu odzwierciedlał rzeczywiste parametry nasienia, przed planowanym terminem badania pacjent powinien zachować 3-5-dniową abstynencję seksualną. Zbyt krótka abstynencja może obniżyć koncentrację plemników, z kolei zbyt długa zmniejszyć ich ruchliwość.

Badanie AMH – czym jest?

Badanie AMH ocenia stężenie hormonu anty-Mülerowskiego i służy do oceny rezerwy jajnikowej, która jest jednym z najważniejszych wskaźników kobiecej płodności. W przypadku kobiet w wieku rozrodczym poziom AMH nie powinien osiągać wartości niższej niż 1,0 ng/ml. Taki wynik świadczy bowiem o obniżonej rezerwie jajnikowej. Wysokie stężenie AHM u kobiety może natomiast sugerować zespół policystycznych jajników (PCOS), Badanie AMH pozwala przewidzieć moment wejścia w okres menopauzy. Jego wynik informuje, czy kobieta ma szansę zajść w ciążę, a jeśli tak, to ile mniej więcej pozostało jej na to czasu.

 

Rezerwa jajnikowa oznacza bowiem liczbę pęcherzyków jajnikowych, z których może powstać dojrzała, zdolna do zapłodnienia komórka jajowa. W odróżnieniu od mężczyzn, u których plemniki produkowane są przez całe życie, kobiety rodzą się z określoną liczbą pęcherzyków, których ubywa z każdym kolejnym cyklem. Ocena rezerwy jajnikowej jest więc niezwykle istotna z punktu widzenia świadomego planowania macierzyństwa. Może bowiem pomóc uniknąć sytuacji, w której kobieta zbyt późno zdecyduje się na dziecko.

 

Jak wygląda badanie AMH i jak się do niego przygotować?

 

Badanie AMH jest badaniem wykonywanym z krwi i nie wymaga od pacjentki żadnych przygotowań. Ponieważ stężenie hormonu anty-Mülerowskiego nie jest zależne od cyklu menstruacyjnego, badanie może być wykonane w dowolnym dniu, a także w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Gdzie można wykonać badania płodności i skorzystać z pakietu dla par?

Badanie płodności Katowice
ul. Żelazna 1
tel. 32 506 57 77
e-mail: [email protected]

 

Badanie płodności Kraków
ul. Mehoffera 10
tel. 12 211 26 12
e-mail: [email protected]

 

Badanie płodności Bielsko-Biała
ul. Komorowicka 140
tel. 32 506 57 77
e-mail: [email protected]

 

Badanie płodności Częstochowa
ul. Kozielewskiego 9
tel. 32 506 57 77
e-mail: [email protected]

 

* Z promocji skorzystać mogą wyłącznie pary, które po raz pierwszy wykonują badania nasienia i AMH w Gyncentrum.