Metoda AneVivo

Bardziej naturalne podejście do leczenia niepłodności

Gyncentrum to pierwsza w Polsce i trzecia na świecie Klinika, która oferuje niepłodnym parom innowacyjną metodę wspomaganego rozrodu. Anevivo to metoda zapłodnienia, w której najważniejsze etapy rozwoju zarodka, w tym zapłodnienie, mają miejsce w ciele kobiety – in vivo, czyli wewnątrz żywego organizmu.

metoda anevivo

Bezskutecznie staracie się o dziecko?
Umówcie wizytę niepłodnościową w Gyncentrum

Z metodą AneVivo zaznajomił nas dr Dariusz Mercik, u którego od kilku lat leczyliśmy niepłodność. Kiedy byliśmy na etapie podejmowania decyzji o in vitro, dr Mercik opowiedział nam o nowatorskiej, właśnie wprowadzanej przez klinikę Gyncentrum metodzie. Zdecydowaliśmy się na nią bez wahania! Po pierwsze dlatego, że ufaliśmy panu Doktorowi. Bardzo ważnym aspektem był dla nas fakt, że do zapłodnienia dochodzi w ciele kobiety mówi pani Daria, mama bliźniąt.

Czym jest AneVivo?

Innowacyjna metoda AneVivo stanowi bardziej naturalne podejście Metody leczenia niepłodnoścido rozwiązywania problemu niepłodności. Pozwala ona kobietom dbać o swoje dziecko od najwcześniejszych etapów jego życia. Skraca tym samym do minimum czas przebywania zarodka poza organizmem matki. Rodzice są bliżej procesu zapłodnienia oraz rozwoju dziecka.

Początki metody Anevivo

Metodę opracowała szwajcarska firma biotechnologiczna Anecova przy wsparciu naukowców z Politechniki Federalnej w Lozannie. W najnowocześniejszych placówkach w Szwajcarii korzystano z technik zapożyczonych z przemysłu zegarmistrzowskiego oraz mikroprocesorowego. Metoda AneVivo została zaaprobowana przez Human Fertilisation and Embriology Authority i zaakceptowana przez lokalne władze do wykorzystania w praktyce klinicznej w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Danii i Czechach.

Metoda leczenia niepłodności

Metoda AneVivo to prawdziwy przełom w leczeniu niepłodności ponieważ pozwala na swobodny przepływ płynów, substancji odżywczych, komórek endometrium i innych składników komórkowych w celu interakcji między dzieckiem a środowiskiem matki. Macica reaguje i dostosowuje się do obecności zarodka poprzez optymalne przygotowanie procesu implantacji zarodka, podobnie jak w przypadku naturalnego zapłodnienia.

Korzyści płynące ze stosowania metody AneVivo

  • Procedura jest najbardziej zbliżona do warunków naturalnych. Macica reaguje i dostosowuje się do obecności zarodka poprzez optymalne przygotowanie procesu implantacji zarodka, podobnie jak w przypadku naturalnego zapłodnienia.
  • Innowacyjna technika pozwala na swobodny przepływ płynów, substancji odżywczych, komórek endometrium i innych składników komórkowych w celu interakcji między zarodkiem a środowiskiem matki.
  • Obecność zarodka w naturalnym środowisku podczas zapłodnienia może mieć korzystny wpływ na endometrium.
  • Wykorzystanie metody może pozytywnie wpływać na rozwój zarodków.
  • Stosowanie techniki umożliwia kobietom dbać o zarodek od najwcześniejszych etapów jego życia. Skraca tym samym do minimum czas przebywania zarodka poza organizmem matki.
  • Stosowanie urządzenia pozwala zmniejszyć narażenie zarodka w bardzo wczesnej jego fazie na syntetyczne płyny stosowane w laboratorium.

58 cm i 3300 g szczęścia – w lipcu tego roku ku radości swoich rodziców przyszła na świat Blanka – pierwsze dziecko w Polsce, poczęte przy wsparciu metody AneVivo, nowej metody wspomaganego rozrodu dostępnej w katowickiej Klinice Gyncentrum. Po niej przyszło na świat, dzięki tej metodzie, jeszcze sześcioro dzieci. Dziś Klinika chwali się swoimi sukcesami. źródło: i.pl, czytaj więcej.

O AneVivo w mediach

Certyfikaty AneVivo

Gdzie można skorzystać z metody Anevivo? 

Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1
tel. 32 506 57 77
e-mail: info@gyncentrum.pl

Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum Kraków
ul. Mehoffera 10
tel. 12 306 73 77
e-mail:infokrakow@gyncentrum.pl

Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum Bielsko-Biała
ul. Komorowicka 140
tel. 32 506 57 77
e-mail: infobielsko@gyncentrum.pl

Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum Częstochowa
ul. Kozielewskiego 9
tel. 32 506 57 77
e-mail: infoczestochowa@gyncentrum.pl

Metoda AneVivo cena

Interesuje Cię koszt AneVivo? Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem lub kontaktu z infolinią Gyncentrum pod nr telefonu 32 506 57 77.